Intel прискорює розвиток екосистеми штучного інтелекту на виставці Computex 2024

Під час свого виступу на виставці Computex у Тайвані генеральний директор Intel Пет Ґелсінґер підкреслив переваги відкритих стандартів і потужної екосистеми Intel, які допомагають прискорити розвиток штучного інтелекту. Intel революціонізує інновації в галузі штучного інтелекту та випереджає графік створення технологій наступного покоління.

Всього за півроку компанія пройшла шлях від запуску процесорів Intel® Xeon® 5-го покоління до представлення першого представника сімейства Xeon 6; від попереднього перегляду прискорювачів AI Gaudi до пропозиції корпоративним клієнтам економічно ефективної, високопродуктивної системи навчання та висновків генеративного AI (GenAI); і від відкриття ери комп’ютерів зі штучним інтелектом з процесорами Intel® Core™ Ultra в більш ніж 8 мільйонах пристроїв до представлення майбутньої клієнтської архітектури, випуск якої заплановано на кінець цього року.

Розвиваючи цей напрямок, Intel прискорює виконання завдань, розширюючи межі інновацій і швидкості виробництва, щоб демократизувати ШІ та стимулювати розвиток галузей. Завдяки більшій обчислювальній потужності, передовій енергоефективності та низькій сукупній вартості володіння (TCO) замовники тепер можуть скористатися всіма можливостями систем штучного інтелекту.

Уся платформа та сімейство процесорів Xeon 6 спеціально розроблені для розв’язання цих завдань і мають як E-ядра (Efficient-core), так і P-ядра (Performance-core) для широкого спектра сценаріїв використання та робочих навантажень, від АІ та інших високопродуктивних обчислень до масштабованих хмарних застосунків. Як ядра E, так і ядра P побудовані на сумісній архітектурі зі спільним програмним стеком і відкритою екосистемою постачальників обладнання та програмного забезпечення.

Першим із процесорів Xeon 6 став Intel Xeon 6 E-core (кодова назва Sierra Forest), який доступний уже сьогодні. Xeon 6 P-core (кодова назва Granite Rapids) очікується в наступному кварталі.